Hasköy Semt Polikliniği
23 Şubat 2023


diyaliz 6.jpgHASKÖY SEMT POLİKLİNİĞİ

2002 yılında kurulan semt polikliniğimiz Dışkapı EAH bağlı hizmet verirken, 2022 yılının Eylül ayında Pursaklar Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır.
Polikliniğimizde hafta içi Aile Hekimliği, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dahiliye ve Kadın Hastalıkları ve Doğum branşlarında hizmet verilmektedir. 
Laboratuvar, Röntgen, Kan Alma bölümleri semt polikliniğimizde mevcuttur.

Poliklinik Çalışma Saatleri
08:30 - 12:00 / 13:30 - 16:30

Semt polikliniğimizde olmayan branşlar için 182 Merkezi Randevu Sisteminden randevunuzu alarak Pursaklar'da bulunan merkez binamızda muayene olabilirsiniz.  
 DİYALİZ HİZMETLERİ

Haftanın 6 günü (Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma Cumartesi) 07:00 - 17:00  saatleri arasında hizmet vermektedir. Diiyaliz hizmetinde 31 + 2 yedek olmak üzere toplam 33 ruhsatlı cihaz kullanılmaktadır. 2 HBSAg +, 1 HCV + hastalarımızda kullanılmak üzere izole alanda 2 cihazımız mevcuttur.
             
Sağlık hizmeti sunumu sırasında hastanın fiziksel, psikolojik ve sosyal mahremiyeti düşünülerek hasta yakınları diyaliz salonlarına alınmamaktadır. Diyaliz hizmetimiz  günde 2 seans olarak verilmektedir.

Diyaliz salonlarımız; hastalarımızın konforunu arttırmak için, plazma tv, kişiye özel kulaklık gibi özelliklerle donatılmıştır. Her yatak başında acil durumlar için hemşire çağrı sistemi mevcuttur.
diyaliz 5.jpg
 diyaliz 4.jpgdiyaliz 3.jpg
Diyaliz hizmetinde kullanılan sularımızın bakteriyolojik ve kimyasal analizleri yetkili kurumlar tarafından 3 ve 6 aylık periyotlarla yapılmaktadır.

Her seans bitiminde makinelerimize  iç ve dış  dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır. Su sistemimiz en son teknolojiye uygundur. REVER OSMOSIS teknolojisine sahip cihazlarımız diyalizi kesintiye uğratmadan, yedek su sitemini devreye alarak çalışmaktadır.


Belirli güzergâhlarda, hasta ulaşım servis ilçe belediyeler tarafından sağlanmaktadır.

Diyaliz Hizmetinde Hasta ve Çalışan Güvenliğini sağlayarak kaliteli hizmet sunmak en önemli hedefimizdir.

Adres: Güneşevler Mh. Malazgirt Cd. 128. Sk. No:8 Altındağ / ANKARA
Telefon: 0912 596 20 00 / 565
diyaliz 2.jpg